Žáci předmětů SPČ a SSP se chystají na jaro

Na blížící se jaro a období Velikonoc se připravují žáci volitelných předmětů SPČ a SSP. Načerpat inspiraci jsme zašli do Muzea Českého lesa v Tachově, kde v současné době probíhá výstava kraslic. Jednou z jejich tvůrkyň je i naše paní učitelka Marie Klečatská. Žáci si mohli nejen prohlédnout pestrou sbírku kraslic, navíc se zde dozvěděli i několik zajímavostí o jejich původu a výrobě. Vše jistě zužitkujeme v rámci kreativních dílen, které v SPČ a SSP děláme.

Kromě výroby jarních a velikonočních dekorací nás čeká hned několik významných akcí, na kterých se podílíme. Tou hlavní bude již tradiční Smrtná neděle – vynášení Morany. Na tuto akci se můžete přijít podívat v neděli 17. března do tachovského muzea. Všichni jste srdečně zváni.

Za SPČ a SSP Mgr. Petr Šafanda