Cesta k cíli plná překážek

„Kájo, nechtěla by ses zapojit do celorepublikové literární soutěže, kterou pořádá Středisko volného času v Ostravě – Zábřeh?" zeptala se paní učitelka Šnajdrová žákyně 7. B Karolíny Zálišové.

„Ráda," odpověděla nadšeně Kája.

Probraly spolu potřebné náležitosti, na napsání povídky ke Dni Země bylo času dostatek, nebylo tedy kam spěchat. Čas plynul, Kája onemocněla, odjela na lyžařský výcvik, poté onemocněla i paní učitelka. V nočních hodinách přišel paní učitelce e-mail, ve kterém Kája – DEN PŘED TERMÍNEM ukončení sběru povídek po celé republice – posílá nemocné paní učitelce svůj finální text. Aby komplikací nebylo málo, selhala i technika, ale nakonec se podařilo povídku s názvem Dovolená u moře odeslat.

„Kájo, spadáš do kategorie autorů do 15 let. A umístila ses! Jen nám neprozradí, na jaké pozici. Oficiální předání diplomů a cen proběhne v Ostravě," sdělila šťastné Káje paní učitelka.

A tak čekáme a čekáme na výsledek, protože Kája se kvůli svým povinnostem osobního předání nemůže zúčastnit. A balíček s diplomem nejde a nejde. Nakonec se jej na třetí pokus podařilo doručit.

Svým jménem, ale i jménem celé školy bych chtěla Karolíně Zálišové pogratulovat ke krásnému 2. místu v literární soutěži. Kájo, piš dál!

Mgr. Jindra Šnajdrová
Mgr. Petr Šafanda