Vyhráli jsme

Konečně se nám povedlo obsadit 1. místo v soutěži tříd 2. stupně!!! :-)

V pondělí 20. prosince 2021 přišlo do školy brzy ráno několik nadšenců, aby spolu s paní učitelkou Lapskou vyzdobili naši třídu.
Poté jsme si rozdali scénář, který vymyslela naše třídní. Roli pedagoga si v něm vyzkoušela Klárka Bočková, třídní se pro tuto chvíli stala žákyní. Během „výuky" jsme vysvětlili členům komise, které vánoční symboly známe, co znamenaly pro naše prapředky, jak se uctívají v současnosti. Třídní se coby dítko školou povinné snažila (stejně neúspěšně jako student ve filmu pro pamětníky) přednést báseň A. Heyduka „Štěstí". Pak jsme zapojili do děje i samotnou porotu. Pan učitel Koťuha rozkrojil jablíčko a hvězdička, která se v něm skrývala, prozradila, jak na tom bude v roce 2022 se zdravím. Paní učitelka Gažíková oloupala druhé jablíčko a slupku hodila přes hlavu ke vchodu do třídy. Podle písmenka vzniklého ze slupky na zemi jsme usoudili, jak se asi bude jmenovat její manžel. Terezky si hodily pantoflem, aby zjistily, zda je nečekají v nadcházejícím roce vdavky. Evidentně mají na vdávání ještě čas, špička boty totiž ukazovala do třídy, ne ven. Pak jsme si pustili lodičky a namazali porotě spánky medem. Ptáte se proč? Přece kvůli kamarádským vztahům i v roce 2022. Potom jsme se dověděli perličky ze života Josefa Lady, známého malíře, autora mnoha obrazů s vánoční tématikou, a spolu s porotou jsme luštili rébusy. Nakonec jsme všem popřáli veselé Vánoce anglicky, arabsky, bulharsky, dánsky, francouzsky, chorvatsky, italsky, německy, španělsky, polsky a samozřejmě česky.
Jak jsme si vyzdobili třídu, můžete vidět ve fotogalerii níže.

Zapsala: L. Lapská