close

Přijímací zkoušky se blíží…

Přijímací zkoušky se blíží... Někteří z nás jsou již rozhodnuti, na kterou školu podají přihlášku, jiní ještě pořád tápou. Proto řada středních škol využívá svých prezentací, aby tyto váhající žáky přesvědčily, že právě jejich SŠ je tou nejlepší volbou. Ve středu 5. ledna 2022 jsme nejprve zhlédli prezentaci OA Stříbro. Poté jsme se ústy paní učitelky a dvou studentek dověděli o nejzdařenějších školních aktivitách, o zmodernizovaném vybavení školy a možnostech dalšího studia po úspěšném odmaturování. Na konci akce jsme mohli všem třem prezentujícím položit doplňující otázky týkající se této střední školy. Celou akci uzavřela pozvánka na Den otevřených dveří dne 28. ledna 2022.


A jak se nám akce líbila a co nás nejvíce zaujalo?
Pavel V. – Akce se mi líbila a škola mě docela zaujala, do Irska na pobyt bych si taky zajel a vypadá to, že by tam byl dobrý program, ale nelíbilo se mi, že jsem se o škole moc nedozvěděl
Terka Ku. – Přednáška si mi líbila, byla dobře zpracovaná a byla i celkem zajímavá. Osobně bych tam nešla, jelikož mám jiné zájmy.
Hanka K. – Zajímavé je, že berou hodně lidí do Anglie, takhle daleko, a že se líp naučí angličtinu.
Terka Kr. – Líbily se mi přednášky o stáži v Irsku a o možnosti naučit se tak lépe anglicky. Kromě toho mě nic nezaujalo. Mnohem více se mi líbí jiné školy a obory než obchodky. Školy už mám vybrané a nehodlám to měnit. Nelíbilo se mi hlavně to, že škola nemá vlastní internát a byl by problém sehnat bydlení...
Danny – Přišlo mi dost zajímavé, že tato škola nabízí možnost praxe v zahraničí. Prezentace nebyla moc dobře připravená.
Matyáš – Líbilo se mi, jak to bylo zpracované a reprezentované.
Kristýna – zaujala mě stáž v zahraničí. Škola se mi zdála v pohodě, ale ta prezentace moc ne.
Patrik – Líbila se mi stáž v Dublinu, pěkný byl obor „Cestovní ruch", krásná učebna biologie. Nelíbila se mi prezentace a neznalost paní učitelky práce s počítačem.
Honza – Líbila se mi prezentace a vyprávění o možné stáži v zahraničí. Naopak se mi nelíbilo, že prezentace byla jen v promítači, že nebylo místo na otázky, nebo se spíše nebylo na co ptát.
Adam Ka. – Tato přednáška mě tolik nezaujala, avšak jsem rád za volnou hodinu.
Jirka – Bylo to zajímavé. Byla k tomu hezká přednáška o škole, akcích, zájezdech do Dublinu atd.
Matěj – Prezentace se mi líbila, ale osobně na tu školu nepůjdu... Do Dublinu bych se ale rád podíval.
Pepa – Nelíbilo se mi to, protože mě tento obor nezajímá. Ale proslov byl dobrý i prezentace ušla.
David – Díval jsem se a poslouchal a snažil jsem se neusnout...
Adam Ko. – Přednáška se mi moc nelíbila, protože mě obchodka nezajímá.
Marek – Přednáška se mi nelíbila, byla nudná, nezábavná... Jediné, co mě trochu zaujalo, byla stáž...
Zapsala: Mgr. Lenka Lapská + žáci 9. C