Běhání s Hornickou 2019

Závody v běhu od "minišpuntů" až po starší žáky

V pátek 7. 6. se na hřišti ZŠ Hornická konal již 9. ročník závodu pro veřejnost Běhání s Hornickou aneb proběhnutí před prázdninami. Tento závod je u dětí velmi oblíbený. Běhalo se celkem ve 12 kategoriích – od nejmladších Minišpuntů (1-2 roky), Špuntů (3-4 roky) až po nejstarší žáky 8.a 9. tříd. Kategorie Minišpuntů závodila letos úplně poprvé a měla veliký úspěch. Některé závodníky museli sice doprovázet rodiče, ale do cíle vzdáleného 20 m se nakonec dostali všichni. Celkem se letošního závodu zúčastnilo 161 aktivních závodníků. Letos se podařilo překonat rekord z roku 2016, kdy se závodu zúčastnilo 125 běžců. Vítězem v nejmladší kategorii byli všichni - závodníci byli odměněni banánem, smetanovým krémem a medailí. V ostatních kategoriích byl vítěz odměněn pohárem a 3 nejlepší medailemi, diplomy a drobnými věcnými cenami. Účastnický list a malou sladkost si ale odnesli všichni zúčastnění sportovci.

Vítězové jednotlivých kategorií:

Minišpunti: Adam Mištrík (nar. 2017)
Špunti: Jamie Janča (2014)
Předškoláci: Jan Bradáč (2012)
1. ročník: Matyáš Hečko - Hošťka
2.-3. ročník: E. Gondeková, T. Timura - Hornická
4.-5. ročník: S. Horáková, J. Kratejl – Hornická
6.-7. ročník: A. Košátková- Hornická., O. Honzík- Zárečná
8.-9. ročník: P. Baťka, K. Vysloužilová - Hornická

Zvláštní cenu fair play si vysloužil Michal Toman za obětavou pomoc své spoluběžkyni Sabině Roubalové, která na trase 880 m zkolabovala (slunečné počasí).

Děkujeme všem zúčastněným sportovcům za odvahu i předvedené výkony a všem rodičům a přátelům za skvělé povzbuzování. Velký dík patří také všem sponzorům a organizátorům, bez kterých by se tento tradiční předprázdninový závod nemohl uskutečnit.

text J. Brachtelová, foto J. Hauserová