BĚHÁNÍ S HORNICKOU

V pátek 10. 6. se na hřišti u ZŠ v Hornické ulici konal jubilejní 10. ročník závodu pro veřejnost Běhání s Hornickou aneb proběhnutí před prázdninami. Tento závod je u žáků velmi oblíbený a každým rokem je předzvěstí blížících se prázdnin. Také tento rok nám přálo počasí a tak celý závod probíhal v pohodové atmosféře. Běhalo se celkem ve 13 kategoriích – od nejmladších Minišpuntů (1-2 roky), Špuntů (3-4 roky) až po nejstarší žáky 8. a 9. tříd. Kategorie Minišpuntů závodila letos teprve podruhé a opět měla veliký úspěch. Některé závodníky museli sice doprovázet rodiče, ale do cíle vzdáleného 20 m se nakonec dostali všichni. Poslední ročník se konal v roce 2019, což nejspíš způsobilo, že se závodu zúčastnilo rekordních 172 závodníků. Tímto počtem aktivních závodníků se nám letos podařilo překonat rekord, který doposud činil 161 závodníků. Početné obecenstvo složené z rodičů, známých a spolužáků je hnalo k nevídaným výkonům. Obrovským potleskem byl odměněn každý, dokonce i ti, kteří doběhli úplně poslední. Ve všech kategoriích byli 3 nejlepší odměněni poháry, medailemi, diplomy a drobnými věcnými cenami. Účastnický list a malou sladkost si ale odnesli všichni zúčastnění sportovci.
Vítězové jednotlivých kategorií:

Minišpunti: M. Dršková
Špunti: M. Pelán
Předškoláci: J. Kořínský
1. ročník: N. Hondl, N. Jirků
2.-3. ročník: A. Chmelarčíková, M. Vlach
4.-5. ročník: E. Svobodová, T. Timura
6.-7. ročník: S. Kořínková, M. Veselý
8.-9. ročník: L. Jeřábková, J. Steiner

Děkujeme všem zúčastněným sportovcům za odvahu i předvedené výkony a všem rodičům a přátelům za skvělé povzbuzování. Velký dík patří také všem sponzorům a organizátorům, bez kterých by se tento tradiční předprázdninový závod nemohl uskutečnit.

Marie Maštalířská