Akce Plößberg letos již 3krát

V tomto školním roce podnikla ZŠ Hornická už 3 společné akce s partnerskou školou v Plößbergu

Základní škola Hornická udržuje už od roku 1993 přátelské vztahy se základní školou v německém Plößbergu. Od začátku tohoto školního roku jsme se společně setkali už třikrát.

24. 11. 2022. Němečtí žáci přijeli na naši školu, kde jsme společně vyráběli vánoční přáníčka. Po svačince jsme absolvovali prohlídku jízdárny ve Světcích, kde nás všechny pobavil a celou jízdárnou zasvěceně provedl báječný místní kastelán pan Voltr.

15. 12. 2022. České děti - němčináři ze 4. ročníků - vyrazily do Plößbergu, kde jsme si mohli prohlédnout tamní školu. Bylo na co koukat, protože budova základní školy v Plößbergu prošla rekonstrukcí, je krásná a inspirativní. České a německé děti společně dováděly v tělocvičně a po vydatném občerstvení jsme si byli prohlédnout výstavu betlémů, která je chloubou pro všechny obyvatele v Plößbergu - koná se jen 1krát za 5 let, všechny figurky vyráběli vlastnoručně místní a co do počtu figurek je největší výstavou betlémů na světě (8000 figurek v jednom betlému).

13. 1. 2023. Na Hornické nejsme pověrčiví, takže jsme i v pátek třináctého vyrazili ještě jednou navštívit výstavu betlémů. Tentokrát se sešli jenom čeští a němečtí učitelé a po prohlídce betlémů jsme ještě společně přátelsky poseděli.

Všechny akce byly příjemné a učitelé i žáci se mohou těšit na další, které už plánujeme.